PLAN ZAJĘĆ W STYCZNIU 2020

Administrator Dnia .

Powstałe w 2013 roku "Studio Artystyczne Maciej"  posiada bogatą ofertę kulturalną dla dzieci takie jak taniec, śpiew, zajęcia plastyczne i wiele innych. Szeroki wachlarz zajęć, a przede wszystkim autorskie programy sprawiają, że oferta Studia jest niepowtarzalna.

Data zajęć

Dyscyplina

Godziny zajęć

Miejsce

07.01.2020

ART INSPIRACJE2 17:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 5-6 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

08.01.2020

SZKRABY 17:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 1-2 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

09.01.2020

ART ENGLISH4 17:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-5 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

10.01.2020

LEGO5 17:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 5-6 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

27.01.2020

JUDO1 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 8-10 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

28.01.2020

BALET 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 5-7 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

29.01.2020

JOGA KIDS3 18:30 ZAJĘCIA DLA DZIECI 7-9 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

30.01.2020

BALET 16:15 ZAJĘCIA DLA DZIECI 3-4 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

31.01.2020

ŚPIEW 17:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 7-10 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

 

Udział w zajęciach proszę zgłosić w Punkcie Informacji o Mieście osobiście lub telefonicznie, ul. Powstańców Śląskich 2/1, Tel.:  32 271 72 76, 32 373 35 20.

 

1) Jest sztuką walki, którą poznają dzieci już od najmłodszych lat. Jest to sport, który uczy samoobrony, skromności, posłuszeństwa oraz szacunku do przeciwnika. Treningi kształtują charakter, kulturę osobistą oraz konsekwencje w dążeniu do celu. Sztuka walki odgrywa dużą rolę w rozwoju psychomotoryki (koordynacji, perspektywy przestrzennej lokalizacji, skoków, spadania oraz oburęczności).

2) Plastyka jest jedną z podstawowych form ekspresji twórczej, w której dziecko ma możliwość wyrażania emocji i przeżyć w toku swojej aktywności. Zajęcia plastyczne wszechstronnie wpływają na rozwój osobowości dziecka, pobudzają jego kreatywność i dają przyjemność tworzenia. Podczas zajęć dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne. Ćwiczenia te w dużej mierze pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka. Twórczość plastyczna sprzyja redukowaniu napięć emocjonalnych, uspokaja, daje dużo swobody, a jednocześnie radości i satysfakcji. Rozbudzanie zainteresowań sztuką, plastyką skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania.

3) Joga Kids- warsztaty dla dzieci z jogi W programie jest nauka jogi przez zabawę, ćwiczenia oddechowe, zajęcia relaksacyjne, praca z emocjami, acro joga.
 Cel zajęć to większa świadomość własnego ciała, rozwój równowagi, wzmocnienie, rozciągnięcie i uelastycznienie ciała, zapobieganie i niwelowanie wad postawy, poprawa koncentracji uwagi, zwiększenie wiary w siebie, pobudzenie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, wyciszenie i relaksacja.

4) Art English to zajęcia stwarzające jak najbardziej naturalne warunki do nauki języka angielskiego poprzez edukację wielozmysłową. Zajęcia bazują głównie na stworzeniu pracy plastycznej, która staje się pretekstem do nauki, podczas której angielski stanowi niejako tło. Dzieci rozwijają się zarówno na polu językowym, jak i plastycznym. Dzięki kontekstowi, jaki stwarza wykonanie pracy plastycznej dzieci w naturalny sposób uczą się nowego słownictwa. Dodatkowo zabawy ruchowe, piosenki i elementy kultury uzupełniają główny tok zajęć. Najważniejsza jest rezygnacja z języka polskiego, a przynajmniej jego ograniczenie, a w efekcie końcowym jego eliminacja. Nie należy się obawiać, że dzieci nie zrozumieją, co się do nich mówi. Kontekst i powtarzalność form stwarzają idealne warunki do naturalnej wielozmysłowej nauki. Główną koncepcją pozostaje zabawa i przyjemne spędzanie czasu z językiem angielskim.

5) Bricks4 Kidz czyli klocki dla dzieci to amerykański pomysł połączenia zabawy i nauki w jednym. Zajęcia obejmują wiele aspektów, jednym z nich jet BUDOWANIE OGÓLNEJ WIEDZY O ŚWIECIE - dlatego każde spotkanie rozpoczyna się prezentacją, która w interesujący sposób pobudza dziecięcą kreatywność i uczy wielu ciekawostek o świecie. Zajęcia stawiają na współpracę i rozwój komunikacji - to dlatego pracujemy w 2 osobowych zespołach. Rozwijamy wyobraźnię pozwalając na przebudowę gotowych modeli. W miłej i przyjaznej atmosferze kunstruujemy ruchome modele, budujemy najlepszymi klockami świata jakim są LEGO® i w kolejnych etapach uczymy programować roboty Dash i Dot. Kolejnym krokiem w przyszłości będzie utworzenie grupy dzieci w wieku 10-14 lat, która będzie tworzyć własne gry komputerowe oraz filmy metodą animacji poklatkowej, które wprowadzą w świat fascynujących robotów Mindstorm.