Powstałe w 2013 roku "Studio Artystyczne Maciej"  posiada bogatą ofertę kulturalną dla dzieci takie jak taniec, śpiew, zajęcia plastyczne i wiele innych. Szeroki wachlarz zajęć, a przede wszystkim autorskie programy sprawiają, że oferta Studia jest niepowtarzalna.

Data zajęć

Dyscyplina

Godziny zajęć

Miejsce

03.02.2020

JUDO 1) 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 5-6 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

04.02.2020

ART INSPIRACJE 2) 19:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 10+ LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

06.02.2020

BALET 10) 16:15 ZAJĘCIA DLA DZIECI 3-4 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

07.02.2020

ŚPIEW 6) 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 10+ LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

10.02.2020

ZRĘCZNE ŁAPKI 9) 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 6-8 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

11.02.2020

ART INSPIRACJE 2) 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 7-9 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

12.02.2020

SZKRABY 8) 17:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 1-2 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

13.02.2020

TANIEC 7) 18:00 TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI 8+ LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

14.02.2020

ŚPIEW 6) 17:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 7-9 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

17.02.2020

JUDO 1) 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 8-10 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

18.02.2020

ART INSPIRACJE 2) 19:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 10+ LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

20.02.2020

TANIEC 7) 17:00 TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI 6-8 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

21.02.2020

ŚPIEW 6) 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 10+ LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

24.02.2020

JUDO 1) 18:30 ZAJĘCIA DLA DZIECI 8-10 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

25.02.2020

ART INSPIRACJE 2) 19:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 10+ LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

27.02.2020

TANIEC 7) 18:00 TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA DZIECI 8+ LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

28.02.2020

LEGO 5) 18:00 ZAJĘCIA DLA DZIECI 8-10 LAT, STUDIO ARTYSTYCZNE MACIEJ UL. SREBRNA 6 (PARTNER AZ).

 

Udział w zajęciach proszę zgłosić w Punkcie Informacji o Mieście osobiście lub telefonicznie, ul. Powstańców Śląskich 2/1, Tel.:  32 271 72 76, 32 373 35 20.

 

1) Jest sztuką walki, którą poznają dzieci już od najmłodszych lat. Jest to sport, który uczy samoobrony, skromności, posłuszeństwa oraz szacunku do przeciwnika. Treningi kształtują charakter, kulturę osobistą oraz konsekwencje w dążeniu do celu. Sztuka walki odgrywa dużą rolę w rozwoju psychomotoryki (koordynacji, perspektywy przestrzennej lokalizacji, skoków, spadania oraz oburęczności).

2) Plastyka jest jedną z podstawowych form ekspresji twórczej, w której dziecko ma możliwość wyrażania emocji i przeżyć w toku swojej aktywności. Zajęcia plastyczne wszechstronnie wpływają na rozwój osobowości dziecka, pobudzają jego kreatywność i dają przyjemność tworzenia. Podczas zajęć dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne. Ćwiczenia te w dużej mierze pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka. Twórczość plastyczna sprzyja redukowaniu napięć emocjonalnych, uspokaja, daje dużo swobody, a jednocześnie radości i satysfakcji. Rozbudzanie zainteresowań sztuką, plastyką skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania.

3) Joga Kids- warsztaty dla dzieci z jogi W programie jest nauka jogi przez zabawę, ćwiczenia oddechowe, zajęcia relaksacyjne, praca z emocjami, acro joga.
 Cel zajęć to większa świadomość własnego ciała, rozwój równowagi, wzmocnienie, rozciągnięcie i uelastycznienie ciała, zapobieganie i niwelowanie wad postawy, poprawa koncentracji uwagi, zwiększenie wiary w siebie, pobudzenie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, wyciszenie i relaksacja.

4) Art English to zajęcia stwarzające jak najbardziej naturalne warunki do nauki języka angielskiego poprzez edukację wielozmysłową. Zajęcia bazują głównie na stworzeniu pracy plastycznej, która staje się pretekstem do nauki, podczas której angielski stanowi niejako tło. Dzieci rozwijają się zarówno na polu językowym, jak i plastycznym. Dzięki kontekstowi, jaki stwarza wykonanie pracy plastycznej dzieci w naturalny sposób uczą się nowego słownictwa. Dodatkowo zabawy ruchowe, piosenki i elementy kultury uzupełniają główny tok zajęć. Najważniejsza jest rezygnacja z języka polskiego, a przynajmniej jego ograniczenie, a w efekcie końcowym jego eliminacja. Nie należy się obawiać, że dzieci nie zrozumieją, co się do nich mówi. Kontekst i powtarzalność form stwarzają idealne warunki do naturalnej wielozmysłowej nauki. Główną koncepcją pozostaje zabawa i przyjemne spędzanie czasu z językiem angielskim.

5) Bricks4 Kidz czyli klocki dla dzieci to amerykański pomysł połączenia zabawy i nauki w jednym. Zajęcia obejmują wiele aspektów, jednym z nich jet BUDOWANIE OGÓLNEJ WIEDZY O ŚWIECIE - dlatego każde spotkanie rozpoczyna się prezentacją, która w interesujący sposób pobudza dziecięcą kreatywność i uczy wielu ciekawostek o świecie. Zajęcia stawiają na współpracę i rozwój komunikacji - to dlatego pracujemy w 2 osobowych zespołach. Rozwijamy wyobraźnię pozwalając na przebudowę gotowych modeli. W miłej i przyjaznej atmosferze kunstruujemy ruchome modele, budujemy najlepszymi klockami świata jakim są LEGO® i w kolejnych etapach uczymy programować roboty Dash i Dot. Kolejnym krokiem w przyszłości będzie utworzenie grupy dzieci w wieku 10-14 lat, która będzie tworzyć własne gry komputerowe oraz filmy metodą animacji poklatkowej, które wprowadzą w świat fascynujących robotów Mindstorm.

6) Śpiewać każdy może… u nas tylko lepiej, nigdy gorzej! Na zajęciach uczymy się jak poprawnie i bezpiecznie śpiewać. Poznajemy ćwiczenia wokalne oraz techniki wydobywania głosu. Ćwiczymy dykcję, emisję głosu, poprawny oddech oraz solfeż. Uczymy się wielu piosenek dostosowanych do wieku i umiejętności ucznia. Pracujemy również nad choreografią i wizerunkiem scenicznym.

7) Taniec gdzie zespoły trenują głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, ale w repertuarze oprócz choreografii typowo współczesnych mają również układy estradowe, których przygotowywanie i pokazy sprawiają tancerkom sporo radości.

8) Szkraby – to zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 1-3 lat. Naszym głównym celem jest polisensoryczne poznawanie świata poprzez stymulację wszystkich zmysłów. Tego rodzaju zajęcia mają olbrzymi wpływ na rozwój percepcji słuchowej, wzrokowej i ruchowej. Dzięki temu usprawnia się mowa dziecka, zdolność opanowania języków obcych, a w późniejszym okresie nauka pisania i czytania oraz gry na instrumentach. W czasie zajęć wspomagamy rozwój psychomotoryczny naszych milusińskich, wykonujemy zabawy ruchowe, stymulujemy zmysły, bawimy się w dziecięce masażyki i rymowanki, a w wszystko to w kontakcie z muzyką. Opiekun (mama, tata, babcia, dziadek, aktywnie uczestniczy w zajęciach. 

9) Każdy wie, że prezenty i gadżety wykonane własnoręcznie najbardziej cieszą oczy i serce. Chcąc dać naszym dzieciakom możliwość poczucia się artystą, który tworzy coś bardzo unikatowego, zdecydowaliśmy się stworzyć zajęcia rozwijające w nietypowy sposób zdolności manualne i pomysłowość. Na zajęciach „Zręczne łapki" tworzymy cudeńka z materiałów, które dla zwykłego śmiertelnika wydają się zupełnie nie do przetworzenia. Poznajemy techniki artystyczne folkloru Polski i świata. Dodatkowo uczymy się tworzyć coś z niczego, powszechnie określa się to – eko sztuką. „Zręczne łapki" to lepienie, budowanie, zszywanie, przetwarzanie, oplatanie, sklejanie, brudzenie ubrania, rączek i buźki. Nie ogranicza nas żadna forma ani gabaryt. Czasem stworzymy malutkiego motylka z butelki po napoju, innym razem samochód z kartonu. Zastanawialiście się kiedyś jak dużo rzeczy można wykonać ze zwykłego sznurka? Wasze dziecko po powrocie z zajęć może was kiedyś zaskoczyć. Wy również dowiecie się, jak bardzo przydatna może być stara płyta CD lub zwykły słoik. Zajęcia mają na celu uwolnić utajone pokłady kreatywności, zdolności rączek i głów Waszych pociech.  

10) Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała. Jest to najlepszy sposób, aby uchronić dziecko przed wieloma schorzeniami, takimi jak wady postawy, płaskostopie, skrzywienia kręgosłupa powstałe w wyniku złych nawyków (chociażby noszenia plecaka na jednym ramieniu), nieprawidłowego stawiania stóp itp.